Autor Wiadomość
mlodaNR
PostWysłany: Pią 10:11, 14 Mar 2008    Temat postu:

ej mily jestes -.-
jak mozesz sie do wlasnej kobiety nie przyznawac?
wolfNR
PostWysłany: Wto 20:05, 11 Mar 2008    Temat postu:

Shan....ja się do Ciebie nie przyzneje
____________
czerwone sk**wysyny zdrajcy naszego kraju
czerwone sk**wysyny patriotów dziś udają
mlodaNR
PostWysłany: Sob 10:57, 08 Mar 2008    Temat postu:

dokladnie.. ;P
krool_NR
PostWysłany: Sob 10:36, 08 Mar 2008    Temat postu:

Na dodatek zabijani z woli 2 silnych jednostek..
mlodaNR
PostWysłany: Sob 10:05, 08 Mar 2008    Temat postu:

ale nie rozumiesz? ludzie byli zabijani ;|
Shann
PostWysłany: Sob 9:21, 08 Mar 2008    Temat postu:

krool_NR napisał:
Przedstawie tylko pewne dane statystyczne :

Ofiary faszyzmu/nazizmu ogólnie w historii: ok 30 mln ludzi
Ofiary komunizmu ogólnie w historii do DZISIAJ: ok 150 mln ludzi.



kazdy kiedyś umrzeć musi
po to sie rodzi
mlodaNR
PostWysłany: Pią 17:20, 07 Mar 2008    Temat postu:

Nazizm, Socjalizm, Komunizm ^^ Razz
Faszyzm nie jest złyyyy Very Happy Very Happy Very Happy Smile
mlodaNR
PostWysłany: Pią 17:01, 07 Mar 2008    Temat postu:

wiem Kotek wiem ! Very Happy :***********************
krool_NR
PostWysłany: Pią 16:18, 07 Mar 2008    Temat postu:

Wpadłem tu z misją w końcu Skarbie:*Wink Prosze nie przyjmować tych danych co podałem jako jakieś usprawiedliwienie, bo to i tak potworne zło, żeby tyle ludzi poniosło śmierć z woli jednostek w stylu Hitlera lub Stalina/Mao Tse Tsunga/Che Guevary.
mlodaNR
PostWysłany: Pią 16:14, 07 Mar 2008    Temat postu:

no własnie..
A Shan nie ma pojęcia o tym ^^ Razz

Mój! :*
krool_NR
PostWysłany: Pią 16:09, 07 Mar 2008    Temat postu:

Przedstawie tylko pewne dane statystyczne :

Ofiary faszyzmu/nazizmu ogólnie w historii: ok 30 mln ludzi
Ofiary komunizmu ogólnie w historii do DZISIAJ: ok 150 mln ludzi.
Shann
PostWysłany: Pią 15:41, 07 Mar 2008    Temat postu:

Niezbyt lubię faszyzm, nie podoba mi się dyktatura.
Człowiek jest wolny i nie podoba mi sie rządzenie nim...


a co do Komunizmu... mój tata mi mówił ze nie było tak źle, kazdy człowiek prace miał
i takie tam [ale on lewak zapalony jest'
krool_NR
PostWysłany: Pią 15:27, 07 Mar 2008    Temat postu: Faszyzm, nazizm, komunizm, socjalizm? Małe know how ;)

Wpierw pare definicji;)

FASZYZM

Powstało wiele definicji faszyzmu. Jedna z nich mówi, że faszyzm jest formą dyktatury nacjonalistycznej, która opiera się na kilku zasadach. Najważniejszym dobrem w państwie faszystowskim jest wspólnota, to znaczy naród (rozumiany jako ogół obywateli państwa) lub grupa etniczna rozumiana jako tożsama z narodem[potrzebne źródło]. Prawa jednostki są podporządkowane prawom narodu, który zyskuje tym samym realną osobowość, nie tylko jako pojęcie abstrakcyjne. Każde działanie dla jej dobra i na jej korzyść jest działaniem moralnie usprawiedliwionym. Jest to przede wszystkim zasada wodzostwa. Charyzmatyczny wódz, który "ma zawsze rację", jak głosiły włoskie plakaty na cześć Benito Mussoliniego, to osoba, która doskonale umie zdobywać sobie posłuch wśród ludzi. W stosunku do państwa faszyści wyznają etatyzm i statolatrię. Historyczne przypadki faszyzmu wiązały wspólnotę z grupą etniczną, i nie miały charakteru "obywatelskiego" a ściśle narodowy. Samo istotowe pojęcie faszyzmu, łączy idee zarówno lewicowe (socjalizm, syndykalizm) jak i prawicowe (konserwatyzm, nacjonalizm). Poprzez połączenie wyrwanych z całości części różnych doktryn, faszyzm stał się nową ideologią nie dającą pomieścić się w tradycyjnych podziałach na prawicę i lewicę.
Faszyzm, jak większość totalitaryzmów, zrodził się z frustracji i niezadowolenia społecznego, np. szeregi SA w Niemczech zasilane były przez rosnące rzesze bezrobotnych.
Faszyzm powstał we Włoszech. Niemiecka forma faszyzmu to nazizm.

NAZIZM

Historia nazizmu łączy się trwale z postacią Hitlera, najwybitniejszego polityka ruchu, wodza (Führer) III Rzeszy. Niektórzy widzą w nim ideologa nazizmu (Mein Kampf I-II, Muenchen 1925-27; wyd. pol. niepełne 1992). W 1919 Hitler wstąpił do, liczącej zaledwie 64 członków, Deutsche Arbeiterpartei (DAP) i przekształcił ją w Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei (NSDAP). 4 lata później doszło do nieudanej próby puczu w Monachium (1923), zakończonej rozpędzeniem przez wojsko grupki narodowych socjalistycznych puczystów i aresztowaniem Hitlera; aż do tego czasu NSDAP była raczej grupką narwańców, zbierających się po monachijskich piwiarniach. Sławę Hitlerowi, a tym samym i ideologii nazizmu, przyniósł proces puczystów, który uczynił z Hitlera osobę znaną. Skazany na 5 lat więzienia, napisał w czasie pobytu w zakładzie karnym Mein Kampf. W 1928 partia była w rozsypce, ale została szybko odbudowana przez Hitlera; jednak nadal nie stanowiła poważnej siły politycznej - liczyła około 30 tysięcy członków, ale jej wyniki były mizerne. Wielki Kryzys Gospodarczy spowodował załamanie się popularności wszystkich partii liberalno-demokratycznych i SPD. Miliony bezrobotnych lub przerażonych groźbą bezrobocia Niemców poszukiwało cudownej recepty na uzdrowienie gospodarki i, zastępującego brakującego cesarza, męża opatrznościowego, który uratowałby ich przed pauperyzacją; była to znakomita koniunktura dla ruchów skrajnych - w siłę rosły partie antysystemowe: komuniści i naziści.
Populistyczna propaganda nazistowska trafiła na podatny grunt; wbrew obiegowym opiniom, NSDAP nie koncentrowała się w tym czasie na antysemityzmie i ideologii rewanżu, lecz na demagogii socjalnej; licytowała się wręcz z komunistami wolą reform społecznych, wysokością proponowanych zasiłków i ilością możliwych do stworzenia miejsc pracy. 1929-33 demagogia socjalna była w propagandzie nazistowskiej ważniejsza od elementu nacjonalistycznego, który zszedł na drugi plan. W perspektywie tych lewackich idei ekonomicznych należy także rozpatrywać antysemityzm ówczesnego nazizmu; Żyd - podobnie jak w volkizmie - był przedstawiany jako synonim kapitalisty, właściciela domu towarowego, bankiera; antysemityzm był więc formą ideologii antykapitalistycznej (kapitalizm został utożsamiony z rządami ekonomicznymi żydostwa). Nie rewizja traktatu wersalskiego, lecz lewicowa społecznie propaganda dała nazizmowi popularność. W szeregi NSDAP wstępowali masowo eks-komuniści, a do bojówek hitlerowskich (SA) - całe zorganizowane bojówki komunistyczne, przyszywające na sztandarach emblematy nazistowskie w miejsce sierpa i młota. W wojnie na licytowanie się społecznym radykalizmem NSDAP wygrała z komunistami. Zwycięstwo ułatwił nazistom internacjonalistyczny charakter komunizmu, który nie był akceptowany przez szerokie kręgi niemieckiego społeczeństwa; wolały one głosować na "narodowego" komunistę, jakim jawił się Hitler. Przestudiowawszy tę strategię polityczną, znany niemiecki badacz faszyzmu Ernst Nolte scharakteryzował tę ideologię następująco: "Faszyzm to antymarksizm, zmierzający do zniszczenia przeciwnika poprzez zbudowanie odmiennej, chociaż zbliżonej, ideologii i zastosowanie prawie identycznych i zbliżonych metod, jednakże zawsze w ramach narodowego samostanowienia i niepowtarzalności zjawiska" (E. Nolte, Der Faschismus in seiner Epoche, Die Action Francaise, italienischer Faschismus, der Nationalsozialismus, Muenchen 1979). W 1932, po wyborach do reichstagu, NSDAP stała się największą partią polityczna Niemiec.

SOCJALIZM

Socjalizm (łac.societas - wspólnota) - wieloznaczne pojęcie, odnoszące się do prób zmniejszenia nierówności społecznych i upowszechnienia świadczeń socjalnych, lub poddania gospodarki kontroli społecznej (poprzez instytucje państwowe, samorządowe, korporacyjne lub spółdzielcze). Częścią wspólną wszystkich odmian socjalizmu jest (częściowe lub całkowite) odrzucenie idei kapitalistycznego wolnego rynku, ograniczenie własności prywatnej oraz promowanie idei sprawiedliwości społecznej. Socjalizm bywa także definiowany jako wysoki poziom rozwoju wszystkich członków społeczeństwa bez podawania kontretnej formy własności środków produkcji, na przykład przez Marię Szyszkowską, która powołuje się w tym na tradycję socjalistyczną, ale nie marksistowską.

KOMUNIZM

Komunizm (łac. communis - wspólny, powszechny) - system rządów oparty na idei sprawiedliwości społecznej, negujący własność prywatną. System ideologiczny, będący modyfikacją socjalizmu, zmierzający do stworzenia społeczeństwa pozbawionego wewnętrznych podziałów ekonomicznych (bezklasowego) i etnicznych (bezpaństwowego), w którym wszystkie środki produkcji znajdą się w posiadaniu wspólnoty.

____________________________________________________________

Przytoczyłem definicje najbardziej rozpoznawalnych w dzisiejszych czasach ideologii. Chciałbym poznać Wasze zdanie, która z tych ideologii powinna zostać potępiona, która nie jest wg. Was zła, a która jest powiedzmy... neutralna. Czekam na Wasze wypowiedzi Wink[/u]

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group